Kúpiť detské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
detských bicyklov


Detské bicykle  >  Čo naučiť dieťa na bicykli do 6 rokov veku

Čo naučiť dieťa na bicykli do 6 rokov veku

Bicykel je určený nielen na dopravu, ale aj pre šport a využitie voľného času. Deti sa musia odmalička učiť, ako vyzerá správne vybavený bicykel a ako sa správne správať v cestnej premávke.

Či už dieťa v útlom veku používa odrážadlo, alebo trojkolku, vždy je nutné zvážiť vhodnosť miesta, kde sa pohybuje a zabezpečiť dohľad dospelej osoby. Ak dieťa veziete na bicykli, dbajte na to, aby bolo vždy v sedačke chrániacej jeho nohy i chrbát s možnosťou pripútania. Kľúčové je tiež zabezpečenie ochrany hlavy dieťaťa (i dospelého) cyklistickou prilbou a viditeľnosti pestrými farbami a reflexnými doplnkami.

Vo veku 5 až 6 rokov má už vaše dieťa určite svoj bicykel a vy ho cielene vediete. Vie, že pre jazdu na bicykli platí to isté, čo pre chôdzu po chodníku – vždy je nutné byť s doprovodom. Pred vozovkou uprednostňujte cyklotrasy.

Naučte svoje dieťa, než pôjde do školy:

  • voľbu správnej jazdnej stopy
  • udržiavanie priameho smeru jazdy
  • bezpečné brzdenie a zastavovanie
  • dbanie na viditeľnosť
  • používanie detskej helmy
     

Zdieľajte článokOdporúčame detské bicykle


Ďalšie novinky

Ako vybrať bicykle pre deti?

Detské bicykle patria medzi obľúbené vianočné, alebo narodeninové darčeky. Deti ich vidia u svojich kamarátov a želajú si jazdiť ako oni. Ako vybrať ten najlepši bicykel pre vaše dieťa?

Detský bicykel pre najmenších

Hľadáte detský bicykel pre najmenšieho člena rodiny? Tak to ste na správnom mieste, pretože na internetových stránkach najlepšie porovnáte veľkosti, parametre, značky i farby detských bicyklov.

Detské bicykle 14 palcov

Pre koho sú určené detské bicykle veľkosti 14 palcov? Pre našich najmenších cyklistov. Aký je výber a ako vybrať správnz bicykel pre deti?

všetky novinky