Kúpiť detské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
detských bicyklov


Detské bicykle  >  Juniorské bicykle - pre deti okolo 10 rokov

Juniorské bicykle - pre deti okolo 10 rokov

Väčšie deti už vymieňajú detské bicykle za juniorské, ktoré majú 24 alebo 26 palcov a mnoho zhôd s bicyklami pre dospelých,  lenže majú menšie rámy.

Juniorské bicykle s 24" kolesami

24 palcové detské bicykle sú podobné bicyklom pre dospelých, sú často vybavené kotúčovými brzdami. Táto kategória takzvaných 3/4 bicyklov je vhodná pre deti s výškou postavy od 115 do 155 cm. Juniorské bicykle 24 palcové sú ideálne pre väčšie deti.

Juniorské bicykle s 26" kolesami

Pri výške postavy nad 155 cm už dieťa môže jazdiť na bežnom horskom bicykli s menšou veľkosťou rámu. Juniorské bicykle 26 palcov sú prakticky totožné s bicyklami pre dospelých, bývajú však ľahšie a mávajú ľahšie prevody.

Čo zvážiť pred nákupom juniorského bicykla

Pred nákupom bicykla je nutné zvážiť predovšetkým jeho typ, ktorý závisí na teréne, v ktorom sa bude jazdec prevažne pohybovať. Univerzálny bicykel z tohto pohľadu neexistuje. Každý bicykel sa hodí pre určitý typ terénu a je nutné všetko starostlivo premyslieť. Vybraný typ bicykla aj jeho kvalita a cena má byť odrazom predpokladaných ročných najazdených kilometrov, štýlu jazdy a prevažujúceho terénu.

5 hľadísk výberu bicykla pre juniora:

  • typ bicykla (horský, celoodpružený...)
  • materiál rámu a kvalita použitých komponentov
  • veľkosť rámu (voči výške postavy)
  • komponenty (osadenie kolesa)
  • celkový pomer cena / kvalita

Platí jednoduché pravidlo: čím kvalitnejšie materiály sú na bicykel použité, tým vyššia je jeho spoľahlivosť, nastaviteľnosť, životnosť, ale aj cena. U najvyšších sád sa väčšinou používa skandium, titán a karbón. Drahé kvalitné diely tiež výrazne znižujú hmotnosť bicykla, čo ocenia najmä športovo založení juniori na dlhších trasách.

Nesprávny výber veľkosti rámu a nevhodné nastavenie posedu môžu dieťaťu jazdu na bicykli znechutiť a časom spôsobiť bolesti chrbta a ďalších častí tela. Venujte preto nákupu detského a juniorského bicykla mimoriadnu pozornosť - v každej etape rastu vášho potomka.

Zdieľajte článokOdporúčame detské bicykle


Ďalšie novinky

Ako vybrať bicykle pre deti?

Detské bicykle patria medzi obľúbené vianočné, alebo narodeninové darčeky. Deti ich vidia u svojich kamarátov a želajú si jazdiť ako oni. Ako vybrať ten najlepši bicykel pre vaše dieťa?

Detský bicykel pre najmenších

Hľadáte detský bicykel pre najmenšieho člena rodiny? Tak to ste na správnom mieste, pretože na internetových stránkach najlepšie porovnáte veľkosti, parametre, značky i farby detských bicyklov.

Detské bicykle 14 palcov

Pre koho sú určené detské bicykle veľkosti 14 palcov? Pre našich najmenších cyklistov. Aký je výber a ako vybrať správnz bicykel pre deti?

všetky novinky